Půjčování knih a časopisů

V současné době máme v knihovně přes osm tisíc svazků knih. Jedná se o současnou českou i zahraniční beletrii i klasická literární díla (doporučená literatura k maturitní zkoušce) a také naučnou literaturu (historické, životopisné, cestopisné, regionální apod.).

Pravidelně odebíráme šest časopisů: Květy, Týdeník Vlasta, Naše krásná zahrada, D Test, Lidé a země, Rodným krajem.

Knihy i časopisy půjčujeme na jeden měsíc, ovšem dobu výpůjčky je možné prodlužovat.

 

Půjčování knih přes meziknihovní výpůjční službu (MVS)

Pro registrované čtenáře nabízíme službu výpůjčky knih z jiné knihovny. Tato služba je zpoplatněna, a to ve výši 30,- Kč za zapůjčenou knihu. 

 

Veřejný internet

V knihovně jsou k dispozici dva počítače pro veřejnost s přístupem k internetu. Uživatel internetu nemusí být v knihovně registrován a za službu se nic neplatí. Pouze je časově omezena z důvodu přístupnosti pro ostatní zájemce.

 

Kopírování

Je možné u nás tisknout i kopírovat. A4 černobíle za 2,- Kč, oboustranně 3,- Kč. A3 černobíle 4,- Kč, oboustranně 6,- Kč.

 

Půjčování deskových her

Naše knihovna v současné době vlastní šest deskových her, které půjčujeme registrovaných uživatelům knihovny. Deskové hry je možné hrát i přímo v knihovně.

 

Výstavy v Galerii 102

V knihovně jsou pravidelně instalovány fotografické i výtvarné výstavy.

 

Dětský koutek

Dětské oddělení knihovny nabízí kromě pohádek, říkadel a dětské naučné literatury a časopisu ABC i možnost strávit zde čas například kreslením.

 

Terasa

Máme zde také krásnou letní terasu, na kterou vás také zveme.

 

Čítárna

V knihovně jsou rozmístěna pohodlná křesla, do kterých si můžete přijít číst.

 

Kulturní akce konané v knihovně (čtení dětem, vernisáže, přednášky) můžete sledovat na našem facebooku (Knihovna městyse Velké Poříčí).

 

Srdečně Vás zveme k návštěvě a využití našich služeb.