I v letošním školním roce pořádáme v knihovně pro děti pravidelný kroužek - čtenářskou dílnu. Příjďte se podívat na ukázkovou hodinu v pondělí 2. října od 16:00 hodin. Rádi vás mezi sebe přivítáme.

 

tenarsky_klub_plakat_2023.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Návod na registraci v on-line katalogu a objednání knih přes on-line katalog:

Jak si mohu knihu objednat?

                Knihy si můžete objednat zadáním přes webový on-line katalog. Jednoduše se přihlásíte na webové stránky knihovny (https://knihovnavelkeporici.webk.cz/pages/uvod.html) a otevřete si na hlavní stránce on-line katalog. Otevře se vám v novém okně katalog knihovny. Zde se přihlásíte pod svým registračním jménem a heslem a najdete si knihy, které si chcete vypůjčit. Pokud je kniha volná a je k dispozici, objeví se vám u titulu okénko „OBJEDNAT“. Na něj kliknete a knihu máte v systému objednanou. Já vám jí na základě této objednávky připravím. Pokud je kniha vypůjčená, objeví se vám u ní nabídkové okno „REZERVOVAT“.

 

Nemáte ještě přihlášení? Zde je podrobný návod.

                V internetovém prohlížeči zadáte adresu webové stránky knihovny městyse Velké Poříčí, tj. https://knihovnavelkeporici.webk.cz/pages/uvod.html. Na úvodní stránce kliknete nahoře na „on-line katalog“. V novém okně se vám otevře katalog knihovny. Vlevo je ikona „Přihlásit se“. Zadáte své přihlašovací jméno a heslo. Pokud jste se ještě zde nikdy nepřihlašovali, je nutná nejprve registrace. Kliknete na text nastavit přihlášení, které vás povede celým procesem.

Krok 1 - registrace  –zadejte číslo legitimace a vaše příjmení, oba údaje jsou povinné (jestliže nevíte číslo legitimace-čtenářského průkazu, sdělí vám ho v knihovně).

Krok 2 – zvolte si uživatelské jméno a heslo, pod kterým se budete přihlašovat a zmáčkněte registrovat. Heslo musí mít minimálně 4 znaky.

Objeví se hlášení registrace proběhla úspěšně, nyní se můžete přihlásit – kliknete na ikonu přihlásit se. Zadáte vámi zvolené přihlašovací údaje, tj. uživatelské jméno a heslo a znovu kliknete na okénko přihlásit se.

Krok 3 – máte přístup do on-line katalogu knihovny. Zde si můžete knihy objednat.

Až budete chtít stánky zavřít, nezapomínejte se vždy odhlásit.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------